Site logo

Studia e-biznes w Opolu

Studia z biznesu w cyfrowego | Opole

Gdzie na studia z e-biznesu w Opolu?

Wszystkie kierunki electronic business, (e-business) w Opolu i na Opolszczyźnie

List view

Opinie o studiach e-biznes

Poradniki dla przyszłych studentów kierunków związanych z electronic business (e-business) w Opolu i na Opolszczyźnie. Kierunki z biznesu cyfrowego okiem ekspertów, studentów, absolwentów i pracodawców.

Biznesowe
Redakcja Studia.pl

Biznes elektroniczny

Gospodarka elektroniczna (Electronic Commerce) jest powszechnie wykorzystywana we wszystkich nowoczesnych i dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstwach. Celem zajęć prowadzonych w ramach biznesu elektronicznego jest przygotowanie studentów do prowadzenia

Czytaj więcej »

Zobacz inne studia związane z informatyką i biznesem w Opolu

Szukasz innych studiów związanych z IT? Sprawdź wszystkie kierunki studiowania z informatyki w Opolu

Kierunek e-biznes - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania e-biznesu. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Czy warto iść na studia z e-biznesu w Opolu i na Opolszczyźnie?

Zastanawiasz się nad studiowaniem w Opolu na uczelni państwowej lub prywatnej kierunku związanego z electronic business (e-business)? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Co warto wiedzieć o studiach związanych z biznesem w Internecie? Jeśli wahasz się, czy ma sens studiowanie jednego z kierunków IT związanych z przedsiębiorczością np. e-biznes, przedsiębiorczość w internecie, o poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia e-biznesowe – dowiedz się o nich więcej.
Sprawdź, co to są studia e-biznesowe, jakie dają możliwości studiowania i pracy dla absolwentów. Kierunki związane z e-biznesem dostępne są na studiach inżynierskich (3,5 roku), licencjackich (3 lata) oraz na magisterskich studiach uzupełniających (2 lata). Studia związane z biznesem elektronicznym to zdobywanie zarówno kompetencji z obszaru IT, jak i z zarządzania firmami, ludźmi, procesami, projektami. Podczas studiów będziesz zdobywać kompetencje z takich obszarów, jak sprzedaż i handel elektroniczny (e-commerce, programy lojalnościowe), funkcjonowania przedsiębiorstwa w sferze wirtualnej (e-enterprise), e-usług finansowych (fintech, e-banking), analiz procesów i zjawisk ekonomicznych gospodarki cyfrowej (e-economy), elektronicznego społeczeństwa (e-society), elektronicznego rządu (e-government), edukacji zdalnej e-learning, rozwiązaniami mobilnymi (m-business), produktami inteligentnymi (Intentet of Things). e-Biznes to także zastosowanie rozwiązań informatycznych w zarządzaniu firmami i instytucjami, takich jak platformy do relacji firm z partnerami biznesowymi i zarządzania procesami sprzedażowymi w biznesie (business-to-business – B2B, business-to-costumer B2C, costumer CRM), systemami wspierającymi komunikację i administrację (intranet, systemy obiegu dokumentów, systemy zamówień), rozwiązania do zarządzania procesami biznesowymi (Business Process Management), analityki biznesowej (Business Intelligence) i technologii semantycznych (Semantic Web).
Na podyplomówkach z biznesu elektronicznego uzyskasz podstawowe kompetencje w dziedzinie biznesu lub pogłębisz wiedzę z wcześniejszych etapów edukacji.

Na pewno interesuje Cię, jakie kierunki i specjalności w zakresie studiów biznesowych masz do wyboru. Można je pogrupować ze względu na obszary, w których będziesz prowadzić swoją aktywność biznesową w Internecie oraz rodzaj kompetencji IT, jakie będą potrzebne w prowadzeniu aktywności gospodarczej.

  • Przedsiębiorczość w internecie: Wiesz czego na pewno nie osiągniesz bez internetu? Nie zdołasz studiować na kierunku przedsiębiorczość w internecie. To chyba oczywiste! Ten kierunek wręcz wymusza dostęp do sieci i jest stworzony z myślą o przyszłych menedżerach poruszających się w przestrzeni wirtualnej jak ryby w wodzie. Studiowanie przedsiębiorczości w internecie ma dać ci możliwość zdobycia wiedzy i specjalistycznych umiejętności, dzięki którym zdołasz opanować arkana internetowego handlu i uzyskasz kwalifikacje pozwalające na swobodny rozwój rozmaitych przedsięwzięć gospodarczych. Dzięki przedsiębiorczości w internecie maturzyści zdobędą ciekawy zawód, dający moc satysfakcji i pozwalający na nieustanny rozwój. Studia przedsiębiorczość w internecie są ponadczasowe, gdyż rozwijać się będą tak długo, jak długo rosnąć będzie handel w internecie. Wszystkie sygnały na niebie i ziemi wskazują, że ten proces trwać będzie jeszcze długie, długie lata. Studia trwają trzy lata. Nauczysz się sprawnego “serfowania” po krainie gospodarki. Zaopatrzysz się w wiedzę na temat możliwości, jakie stwarza sieć ludziom myślącym o założeniu własnego biznesu. Dowiesz się jak założyć przedsiębiorstwo internetowe, jak nim kierować, by przynosiło dochody. Jak bronić się przed nieuczciwą konkurencją? Jak zabezpieczyć swoje finanse przed cyberprzestępcami? Dzięki studiom na przedsiębiorczości w internecie nabędziesz sprawności w obsłudze różnych narzędzi informatycznych przydatnych w prowadzeniu działalności gospodarczej. Podszkolisz także język obcy. Na tę specjalizację kładzie się bardzo duży nacisk. Rozwijający się internet wymaga od swoich użytkowników znajomości przynajmniej jednego języka obcego na bardzo wysokim poziomie. Kierunek zapewni ci komfortowe warunki do nauki nawet kilku języków obcych, by jeszcze sprawniej uczestniczyć w dynamizacji elektronicznego handlu. Absolwent może kontynuować naukę na uczelniach ekonomicznych, na zarządzaniu lub na marketingu. Czeka na ciebie ciekawa praca. Możesz zająć się szkoleniem przedsiębiorców, planujących przeniesienie interesów w wirtualną rzeczywistość. Uzyskane umiejętności i wiedzę będziesz także mógł wykorzystać w pracy na stanowisku menedżera i samodzielnie zarządzać handlem w internecie. Jako znawca tematyki gospodarczej przydasz się w różnych serwisach aukcyjnych. Poradzisz sobie także w roli specjalisty od wdrażania skomplikowanych urządzeń usprawniających lub chroniących transakcje setek tysięcy ludzi. Absolwenci kierunku przedsiębiorczość w internecie będą musieli nieustannie się uczyć, by sprostać wymogom nowoczesnego handlu i być na bieżąco z dynamicznie rozwijającą się internetową gospodarką.
  • Przedsiębiorczość cyfrowa: Studia na kierunku przedsiębiorczość cyfrowa odbywają się w języku angielskim, a angielska nazwa kierunku to Master of Digital Entrepreneurship w skrócie MoDE. MoDE to interdyscyplinarne studia dla osób, które chcą związać swoją przyszłość z rewolucją cyfrową, e-biznesem, nowoczesnymi technologiami w życiu codziennym i gospodarce. Program łączy nauki społeczne, humanistyczne, ekonomiczne, prawnicze i techniczne.
  • Biznes elektroniczny: Studia na kierunku biznes elektroniczny przygotowują do prowadzenia własnego biznesu w internecie. Dynam­icznie rozwi­ja­jące się tech­nolo­gie kom­put­erowe, infor­ma­cyjne oraz inter­ne­towe doprowadz­iły do rewolucji w gospo­darce nada­jąc jej nowy glob­alny wymiar. Studia przygotowują w zakresie prawidłowego i kompleksowego posługiwania się technologiami teleinformatycznymi, metodami i narzędziami informatyki. Studenci tej specjalności zdobywają wiedzę na temat specyfiki zastosowań technologii informacji i telekomunikacji w różnych środowiskach biznesowych.
  • Nowe media i e-biznes: Studia na kierunku nowe media i e-biznes mają na celu nauczyć w praktyczny sposób wykorzystywać narzędzia nowych mediów, analityki i e-commerce do działalności biznesowej. Studia powstały z myślą o odpowiedź na potrzeby rynku pracy w zakresie specjalistów posiadających umiejętności kreowania wizerunku, budowania marki i promocji produktów. W trakcie studiów słuchacz zdobywa wiedzę z wiedzę z zakresu socjologii, psychologii, nauk o mediach i kulturze, nauk o poznaniu i komunikacji społecznej, marketingu i zarządzania. Absolwent kierunku nowe media i e-biznes odnajdzie się na rynku pracy w obszarach promocji usług i towarów, kreowania wizerunku firmy, we współpracy z mediami i pracy w mediach. Dodatkowo jest przygotowany do prowadzenia własnej działalności biznesowej.
  • Informatyka w biznesie: Studia na kierunku informatyka w biznesie są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na specjalistów w zakresie informatyki ekonomicznej. Zajęcia mają na celu przekazanie studentom podstawowej wiedzy z zakresu informatyki w szeroko rozumianym biznesie. Poza ogólną wiedzą ekonomiczną, studia dostarczą absolwentom umiejętności praktycznego wykorzystania narzędzi informatycznych na potrzeby wspomagania procesów biznesowych.
  • Cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie: Studia na kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie łączą ze sobą wiedzę z zakresu informatyki, analizy danych z wiedzą z zakresu zarządzania i ekonomii. Rozwój technologii informacyjnych i komunikacyjnych wpływa na współczesne środowisko biznesowe a co za tym idzie wpływa na zapotrzebowanie na specjalistów z tych dziedzin. Program studiów powstał przy współudziale praktyków biznesu. Studia mają charakter praktyczny. Absolwenci kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie znajdą zatrudnienie w charakterze specjalisty zarządzania informacją, analityka informacji i raportów medialnych, specjalisty ds. zastosowań informatyki, analityka mediów społecznościowych, specjalisty ds. rozwoju organizacji, specjalisty do spraw sprzedaży z dziedziny IT.
  • Marketing i biznes elektroniczny: Studia na kierunku marketing i biznes elektroniczny są interdyscyplinarne. Łączą ze sobą zalety studiów nad marketingiem z wiedzą z biznesu w internecie. Zajęcia przygotowują do korzystania z technologii cyfrowych i sieci Internetu w szeroko rozumianym biznesie internetowym, jako odpowiedzi na potrzeby rynku zarówno europejskiego jak i polskiego. Efektem procesu kształcenia na tym kierunku, jako realizacja misji, są umiejętności wykorzystania wiedzy, metod i narzędzi analitycznych do efektywnych działań w Internecie i szeroko rozumianym biznesie elektronicznym. W trakcie studiów słuchacz może wybrać dwie ścieżki kariery. Rozwijać się w marketingu internetowym lub w handlu elektronicznym i budowaniu relacji w sieci.
  • Marketing internetowy i e-biznes: Studia na kierunku marketing internetowy i e-biznes są interdyscyplinarne. Łączą ze sobą zalety studiów nad marketingiem z wiedzą z biznesu w internecie. Głównym celem studiów jest kształcenie w zakresie najnowszych technik marketingowych wykorzystywanych w sieci, jak również zapoznanie z charakterystyką prowadzenia biznesu internetowego.
  • Handel elektroniczny (e-commerce): Studia na kierunku handel elektroniczny są połączeniem wiedzy z zakresu ekonomii z wiedzą o marketingu internetowym. Głównym celem studiów jest przekazanie słuchaczom najbardziej aktualnego, kompleksowego oraz praktycznego know-how dotyczącego wykorzystania internetu do celów sprzedażowych.
  • Zarządzanie E-biznesem: Studia na kierunku zarządzanie e-biznesem są interdyscyplinarne. Łączą ze sobą wiedzę z zakresu biznesu, ekonomii z wiedzą z zakresu zarządzania. Głównym celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do otwarcia i profesjonalnego zarządzania biznesem elektronicznym funkcjonującym w warunkach rozwijającej się gospodarki. W ramach programu uczestnicy zdobędą rzetelną i aktualną wiedzę oraz uzyskają wiele praktycznych umiejętności niezbędnych do twórczego i efektywnego wykorzystania technologii ICT oraz narzędzi informatycznych i Internetu w pracy zawodowej. W trakcie zajęć studenci nabywają wiedzę i kompetencje do zarządzania własnym biznesem w warunkach dynamicznie rozwijających się technologii informatycznych.
  • Biznes elektroniczny: Studia na kierunku biznes elektroniczny są ukierunkowane na przygotowanie zawodowe absolwentów w zakresie prawidłowego i kompleksowego posługiwania się technologiami teleinformatycznymi, metodami i narzędziami informatyki. W trakcie zajęć słuchacze zdobywają wiedzę na temat specyfiki zastosowań technologii informacji i telekomunikacji w różnych środowiskach biznesowych i w instytucjach non-profit.


Studia w Opolu i w opolskim

Opole to główny ośrodek akademicki w województwie opolskim. Każdego roku studiuje tu około 15 tysięcy studentów, a ponad 4 tysiące z nich opuszcza mury uczelni jako absolwentki i absolwenci. W mieście tym bardzo często wybierane są kierunki techniczne. Dużym powodzeniem cieszą się również studia pedagogiczne, nauki humanistyczne oraz kierunki związane z medycyną i zdrowiem. Obecnie opolskie uczelnie oferują ponad 100 kierunków, które dostosowane są do potrzeb studentów. W ofercie znajdują się zarówno studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie jednolite jak i uzupełniające oraz studia podyplomowe. Potencjalni studenci mogą wybierać spośród ofert uczelni państwowych i prywatnych w ramach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Tak bogata oferta sprawia, że ośrodek akademicki w Opolu cieszy się dużym uznaniem wśród osób spoza województwa. Lokalne uczelnie mają rozwiniętą infrastrukturę oraz nowoczesne centra dydaktyczne, co wpływa na jakość i komfort codziennej nauki. W Opolu zarejestrowanych jest ponad 12 tysięcy firm, które mogą stać się potencjalnymi pracodawcami dla absolwentów i pomóc im w wejściu na rynek pracy. W całym województwie jest ponad 105 tysięcy firm, według danych na koniec 2020 r., co może działać motywująco na osoby, które myślą o studiach w Opolu i okolicach. W stolicy województwa opolskiego w wolnym czasie jest co robić, dlatego studenci nie mogą narzekać na nudę. Miasto leży nad Odrą, dzięki czemu można spacerować po bulwarach nad rzeką lub odwiedzić tutejsze wyspy, chociażby Pasiekę i Bolko. Parki, w tym Park 800-lecia Opola, Park Nad Młynówką i Park Edukacyjno-Sensoryczny, również zachęcają do spędzania w czasu wolnego. Na uwagę zasługuje opolska starówka, gdzie znajdują się dobre restauracje, puby i bary, w których można spędzać czas po zajęciach i w godzinach wieczornych. Opole posiada rozbudowaną ofertę kulturalną, która uwzględnia sceny teatralne i kina, również te studyjne. Miłośnicy historii mogą udać się na spacer do Muzeum Wsi Opolskiej, Muzeum Śląska Opolskiego lub Muzeum Polskiej Piosenki. W końcu Opole znane jest z festiwali muzycznych. W mieście funkcjonuje piękny ogród zoologiczny. Opole to nie jedyny ośrodek akademicki w województwie. Zainteresowane osoby mogą podjąć edukację w miejscowościach takich jak Kędzierzyn Koźle, Brzeg i Nysa. W tych mniejszych ośrodkach co roku studiuje kilka tysięcy osób, a kilkaset z nich opuszcza uczelnie w roli absolwentów.

 

Studia podyplomowe z informatyki w Opolu i na Opolszczyźnie

Gdzie w Opolu i na Opolszczyźnie zdobywać wiedzę na podyplomówkach z programowania - stacjonarnych i on-line?

Praca po studiach z e-biznesu

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku e-biznes na opolskich uczelniach?

Studia na kierunkach biznesowych należą do wymagających. Dziedzina stale się rozwija, dlatego wiedza zdobyta na studiach nie oznacza końca nauki, osoby wiążące swoją przyszłość z wykonywaniem pracy w banku, finansach czy prowadząc własną działalność gospodarczą muszą być przygotowane na ciągły rozwój i dostosowanie zdobytej wiedzy do zmieniającego się prawa i stosunków międzynarodowych. Przyszli biznesmeni muszą być osobami cierpliwymi z dużą zdolnością analitycznego myślenia oraz świetnie znać języki obce. Jeśli chodzi o zatrudnienie, to absolwentów tych kierunków stale poszukują instytucje finansowe i ubezpieczeniowe, instytucje bankowe oraz cały sektor finansowy. Dodatkowo osoby kończące te kierunki znajdą zatrudnienie we wszystkich przedsiębiorstwach na stanowiskach kierowniczych. Studia doskonale przygotowują do prowadzenia własnej działalności biznesowej, ponieważ łączę one ze sobą wiele dziedzin nauki. Absolwent musi wykazywać się umiejętnością zarządzania, kierowanie oraz umiejętnością szybkiego podejmowania decyzji i dużą odpornością na stres.

Ekonomia i biznes to bardzo ciekawy kierunek, zapewniający różne możliwości zatrudnienia i satysfakcjonujące wynagrodzenie. Należy sobie jednak odpowiedzieć na zasadnicze pytanie – czy ma się wyżej wymienione cechy i umiejętności. Jeśli tak, to rzeczywiście warto spróbować swoich sił w branży zarządzania i marketingu.

  • Menedżer produktu: Do zawodu menedżera produktu dobrze przygotowują studia z zakresu ekonomii, marketingu i biznesu, reklama i kreowanie wizerunku. Menedżer produktu to osoba, która zajmuje się zbieraniem informacji od klientów o ich potrzebach i wdrażaniem ich w życie. W trakcie pracy menedżer skupia się na generowaniu nowych pomysłów na produkt, który zaspokoi potrzeby rynku, tak aby maksymalizować dochody firmy. Dodatkowo do jego obowiązków możemy zaliczyć: wykonywanie planów rozwoju, udoskonalanie i modyfikowanie aktualnego portfela produktów, wdrażanie strategii, tworzenie analizy finansowych dla produktu oraz przewidywanie wad i opracowywanie rozwiązań tych wad. Osoby chcące podjąć zatrudnienie na tym stanowisku powinny ukończyć studia z zarządzania o specjalizacji marketing, powinny cechować się otwartością na ludzi i dobrą obsługą komputera. Przyszli produkt menedżerowie znajdą zatrudnienie we wszystkich firmach, które zarządzają portfelem swoich produktów. Absolwenci studiów z zakresu zarządzania, reklamy, kreowania wizerunku, marketingu i biznesu mogą znaleźć zatrudnienie jako marketingowcy, kierownicy i menedżerowie w przedsiębiorstwach produkcyjnych, przedsiębiorstwach handlowych, przedsiębiorstwach usługowych, instytucjach, fundacjach, stowarzyszeniach pozarządowych, biznesie, bankach, urzędach administracji państwowej i samorządowej.
  • Menedżer projektu – project manager: Do zawodu menedżera projektu najlepiej przygotowują studia biznesowe i ekonomiczne. Najbardziej dopasowane są takie kierunku jak ekonomia i biznes, psychologia biznesu, analiza i zarządzanie w biznesie, przedsiębiorczość, ekonomia biznesu i finanse. Praca menedżera projektu polega na tym aby konkretne zadanie było przeprowadzone w odpowiedni sposób, a przez to rozumiemy: brak chaosu, jasno określone zadania i termin, jasno określone obowiązki. Właśnie w tym celu zatrudniany jest project manager. Osoba na tym stanowisku zarządza grupa osób odpowiedzialnych za tworzenie projektu, w taki sposób aby ze wszystkim zdążyć na czas. Dodatkowo osoba na tym stanowisku odpowiedzialna jest za wykonanie biznesplanu, analizę rynku oraz monitoruje działania konkurencji. Jest to swego rodzaju łącznik między pracownikami, a zarządem i firmami zewnętrznymi. Menedżer projektu znajdzie zatrudnienie w każdym przedsiębiorstwie, w którym przeprowadzane są prace projektowe. Absolwenci kierunków związanych z przedsiębiorczością, ekonomią i biznesem będą musieli nieustannie się uczyć, by sprostać wymogom nowoczesnego handlu i być na bieżąco z dynamicznie rozwijającą się gospodarką. Studia dają możliwość znalezienia pracy jako menedżerowie projektu, menedżer innowacji, specjalista ds. pozyskiwania funduszy, animator ds. przedsiębiorczości, animator gospodarczy ds. rozwoju technologicznego czy animator gospodarczy ds. rozwoju regionalnego. Osoby, które ukończyły studia są w stanie w sposób naukowy i transdyscyplinarny zajmować się złożonymi kwestiami społeczeństwa cyfrowego. Posiadają podstawową wiedzę niezbędną do opracowania i wdrożenia koncepcji przedsiębiorczości oraz pracowania nad projektami.
  • Przedsiębiorca – właściciel firmy: Do prowadzenia własnej działalności gospodarczej najlepiej przygotowują studia z zakresu ekonomii, biznesu, finansów i rachunkowości, analizy i zarządzania w biznesie, ekonomii biznesu i finansów, przedsiębiorczości. Zawód przedsiębiorcy należy do bardzo wymagających w naszym kraju. Prowadzenie własnego biznesu jest dla osób wytrwałych, które dążą do określonego celu. Aby ułatwić sobie start na tym trudnym rynku warto ukończyć na początek odpowiednie studia. Studia z zakresu finansów i rachunkowości wydają się być najlepszym rozwiązaniem, gdyż już na start wiemy jakie czekają nas koszty i rozwiązania podatkowe. Dodatkowo potrafimy przygotować analizę szans i zagrożeń. Zawód choć trudny to potrafi dawać wiele satysfakcji, ponieważ wszystko co robimy robimy dla siebie i każdy sukces smakuje podwójnie. Absolwent kierunku przedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami, przedsiębiorczość, biznes, finanse i ekonomia przygotowani są do uruchomienia i prowadzenia własnej firmy. Studia pozwalają na uzyskanie wiedzy z zakresu skutecznego zarządzania innowacjami i korzystać ze środków unijnych. Słuchacze uczą się praktycznego analizowania i diagnozowania potencjału rozwojowego i innowacyjnego firmy co pozwala im na prowadzenie własnego biznesu.
  • Informatyk w biznesie IT: Studia informatyczne mogą być dobrym wstępem do budowy ścieżki kariery w biznesie IT, sprzedaży urządzeń elektronicznych oraz oferowania usług informatycznych, sprzedaży i wdrożenia zarówno gotowych, jak i tworzonych na zlecenie klienta aplikacji. Twoja praca w roli przedstawiciela handlowego to promocja i sprzedaż produktów i usług IT “w terenie”. Możesz pracować dla producentów sprzętu, oprogramowania, usług, resellerów i firm sprzedających do użytkownika docelowego – biznesowego (small business i duże korporacje, tzw.sektor enterprise), instytucji (sektor public) oraz prywatnych użytkowników. Będziesz zajmować się budowaniem relacji biznesowych, budować świadomość marki swojego pracodawcy i oferowanych przez niego brandów IT, zachęcać do zamawiania oraz sprzedawać oferowane produ

Praca po studiach w Opolu i w opolskim

Rynek pracy w Opolu jest bardzo atrakcyjny. To sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na podjęcie studiów w tym mieście, a następnie pozostanie w nim i rozwój swojej kariery zawodowej. Obecnie w całym województwie zarejestrowanych jest około 105 tysięcy firm, z czego ponad 12 tysięcy w samym Opolu. To duża szansa dla absolwentów. Stopa bezrobocia wynosi 3,6% i jest prawie dwa razy niższa od średniej krajowej. To tylko potwierdza tezę, że opolskie firmy są bardzo dobrym miejscem, by rozpocząć w nich swoją karierę, a absolwenci nie powinni mieć problemu z płynnym wejściem na rynek pracy. Stopa bezrobocia w całym województwie wynosi 6,6% i jest porównywalna ze średnią krajową, co również jest warte odnotowania. Zdobycie wykształcenia wyższego ułatwia znalezienie satysfakcjonującej pracy, dlatego warto kontynuować edukację na uczelniach w Opolu, Nysie, Kędzierzynie Koźlu i Brzegu. W województwie opolskim znajduje się wiele atrakcyjnych i nowoczesnych zakładów pracy. Wśród nich warto wymienić zakłady przemysłu spożywczego, w tym Nutricia Grupy Danone, Animex i Zott z Opola, a także Przedsiębiorstwo Wyrobów Cukierniczych “Odra” S.A. w Brzegu, Kraft Foods ze Skarbimierza, czy też ZPC Otmuchów. Bardzo rozwinięty jest przemysł chemiczny, w którym z sukcesami działają ZAK S.A, Brenntag i Petrochemia w Kędzierzynie Koźlu. Kolejny dobrze rozwinięty sektor to przemysł metalowy i maszynowy, gdzie znajdują się takie zakłady pracy jak: Besel Grupa Cantoni w Brzegu, Grodkowskie Zakłady Wyrobów Metalowych, Coroplast w Dylakach, Famet w Kędzierzynie Koźlu, Marcegaglia i FAMAK w Kluczborku, a także opolski Tabor Szynowy. To tylko kilka wybranych zakładów pracy, w których karierę mogą rozpocząć absolwenci opolskich uczelni. Zdecydowanie warto studiować w tym regionie.

Zawód: Informatyk

Dzisiaj już stosunkowo rzadko używa się pojęcia “Informatyk”, gdyż zostało ono zastąpione konkretnymi specjalnościami, które występują w branży informatycznej, np. programista, administrator sieci, webdeveloper, specjalista ds. zabezpieczeń, etc. Każde z nich charakteryzuje się odmiennym zakres obowiązków, niezbędnych umiejętności i zarobkami. Czy jednak tradycyjni informatycy na dobre już zniknęli z rynku pracy? Kim naprawdę są i gdzie się ukryli? Kim jest

Czytaj więcej »

Zawód: specjalista ds. e-commerce

Co to jest zawód specjalista ds. e-commerce – co musisz wiedzieć. Na czym polega praca w branży specjalista ds. e-commerce? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji w Polsce? Jakie studia trzeba skończyć? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Czym zajmuje się specjalista ds. e-commerce?  Specjalista ds. e-commerce (specjalista sprzedaży internetowej) to

Czytaj więcej »

Zawód: pracownik help desku (IT support)

Co to jest zawód pracownik help desku IT  – co musisz wiedzieć. Na czym polega ta praca w branży informatyk? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji w Polsce? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Kim jest pracownik help desku (IT support)? Pracownik help desku, znany również jako IT support, to osoba

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję